Allianz Partners podsumowuje pierwszy tydzień po ogłoszeniu niewypłacalności przez BP Neckermann Polska

BP Neckermann Polska ogłosiło niewypłacalność w środę 25 września. Od tego czasu Allianz Partners we współpracy z Urzędem Marszałkowskim na bieżąco wspiera turystów przebywających poza granicami kraju oraz wypłaca odszkodowania  tym, którzy nie mieli szans wyjechać na wakacje. 

Przez ostatni tydzień odebraliśmy prawie 4000 telefonów i zarejestrowaliśmy ponad 3200 osób, które zwróciły się do nas z wnioskiem o refundację kosztów za niewykorzystane wakacje.  Do dnia dzisiejszego wypłaciliśmy już ponad 2 mln złotych odszkodowań z tego tytułu, zaś ponad 90 proc. osób przebywających za granicą wróciło do kraju – mówi Tomasz Frączek, dyrektor oddziału Allianz Partners – ubezpieczyciela BP Neckermann. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość oraz pozytywne komentarze dotyczące naszej pracy. Cieszą szczególnie te otrzymywane od klientów naszego partnera, którzy często mówią, iż nie spodziewali się, że tak szybko może zadziałać cały proces – dodaje Tomasz Frączek.   

Zgodnie z ustawą ubezpieczyciel ma 30 dni na rozpatrzenie zgłoszenia oraz 30 kolejnych na wypłatę roszczenia.

Osoby przebywające za granicą mogą nadal skontaktować się z Centrum Operacyjnym czynnym całą dobę pod numerem telefonu: +48 22 522 29 00.  

Dla osób, których wyjazd został odwołany dedykowany jest czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolanie@allianz.com.

 

Z poważaniem,

Tomasz Frączek

Dyrektor Oddziału

Allianz Partners: przystąpiliśmy do wypłat za niezrealizowane wyjazdy
w związku z niewypłacalnością BP Neckermann Polska

W poniedziałek 30 września Allianz Partners dokona pierwszych przelewów, zwracając klientom BP Neckermann Polska wpłacone środki za niewykorzystane wyjazdy. Oznacza to, że Ci klienci we wtorek 1 października będą mieli pieniądze na swoich kontach.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważna jest sprawna i szybka pomoc, w związku z tym przez weekend intensywnie pracowaliśmy, aby klienci naszego partnera jak najmniej odczuli niewygodę związaną z jego niewypłacalnością i w miarę możliwości mieli szansę poszukać sobie nowej imprezy – mówi Tomasz Frączek, dyrektor polskiego oddziału Allianz Partners.  Jednocześnie prosimy wszystkich o cierpliwość. Łączna liczba osób, która nie miała szans wyjechać na urlop z Neckermannem to ponad 19 tys. osób – dodaje Tomasz Frączek.

Ostatnie dni to dla pracowników Allianz Partners okres wytężonej pracy, również w weekend. W ciągu 3 dni odebrali oni ponad 3500 telefonów zarówno od klientów w kraju jak również za granicą.

Osoby przebywające za granicą mogą nadal skontaktować się z Centrum Operacyjnym pod czynnym całą dobę numerem telefonu: +48 22 522 29 00. 

Dla osób, których wyjazd został odwołany dedykowany jest, czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolanie@allianz.com.

- Dla klientów, którzy zgłaszają do nas roszczenia, w związku z odwołaniem podróży, przygotowaliśmy specjalny on-linowy formularz. Każdy klient który do nas zadzwonił lub wysłał maila z dokumentami otrzymuje indywidualny link. Po otwarciu i wypełnieniu niezbędnych pól wystarczy wcisnąć klawisz ‘zapisz’ i formularz automatycznie przekazywany jest do Allianz Partners. Przyśpiesza to proces likwidacji szkód, a my możemy sprawniej dokonywać zwrotów  – mówi Piotr Krawczyk, dyrektor pionu operacyjnego. Do dnia dzisiejszego do Polski wróciło już ponad 3000 osób. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim dokładamy starań, aby klienci przebywający obecnie za granicą mogli kontynuować swoje wakacje – dodaje Piotr Krawczyk.

Zgodnie z ustawą ubezpieczyciel ma 30 dnia na rozpatrzenie zgłoszenia oraz 30 kolejnych na wypłatę roszczenia.

Oświadczenie Zarządu AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners)

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszoną w dniu 25.09.2019 roku niewypłacalnością Neckermann Polska Sp. z o.o., Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki udzielonej przez Allianz Partners (AWP P&C S.A. Oddział w Polsce). Gwarancja opiewa na kwotę 25 mln zł.  

Jako ubezpieczyciel deklarujemy pełną współpracę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz z podległymi mu urzędnikami. Wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań wynikających z udzielonej przez nas gwarancji ubezpieczeniowej. 

W naszym Centrum Operacyjnym uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonów dla Klientów biura podróży Neckermann. 

Osoby przebywające za granicą mogą skontaktować się z Centrum Operacyjnym pod czynnym całą dobę numerem telefonu:+48 22 522 29 00.  

Dla osób, których wyjazd został odwołany dedykowaliśmy, czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolanie@allianz.com. 

Podróżni, którzy wnieśli wpłaty za imprezę:

  • która nie została lub nie zostanie zrealizowana;
  • która została przerwana i nastąpił wcześniejszy powrót do kraju (częściowy zwrot wpłaty za niewykorzystane dni) oraz osoby, które pokryły samodzielnie koszty powrotu do kraju 

proszeni są o składanie zgłoszenia na adres e-mail: nm.odwolanie@allianz.com lub listownie na adres: AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B. 

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • imię i nazwisko oraz adres do korespondencji poszkodowanego podróżnego;
  • kopię umowy o udział w imprezie;
  • kopie dowodów wpłat za imprezę oraz udokumentowanie innych kosztów poniesionych podczas imprezy związanych z niewypłacalnością;
  • oświadczenie stwierdzające niewykonanie umowy przez Neckermann Polska Biuro Podróży Spółka z o.o. i określenie wysokości roszczenia; 
  • numer rachunku bankowego, na który ma nastąpić zwrot. 

Ubezpieczyciel ma 30 dni na rozpatrzenie zgłoszenia oraz 30 dni na wypłatę odszkodowania od dnia rozpatrzenia.

                                                                                                                                                                                                                                     

Z poważaniem,

Tomasz Frączek,

Dyrektor Oddziału                                                                         

Globalne zmiany w turystyce i podróżach międzynarodowych

 

Do 2040 roku podróże międzynarodowe staną się szybszą i łatwiejszą formą aktywności niż kiedykolwiek wcześniej oraz zapewnią bardziej zróżnicowane doświadczenia dla podróżujących. Liczba pasażerów linii lotniczych podwoi się, a system rozpoznawania rysów twarzy sprawi, że staną się one paszportami i kartami pokładowymi, a wirtualne pokoje hotelowe, muzea oraz podróże staną się codziennością - wynika z najnowszego raportu zleconego przez Allianz Partners Group.

Raport "The Future Travel Experience" ma na celu pomoc w przygotowaniu się na potrzeby klientów związane z podróżowaniem w nadchodzących latach. Został wprowadzony jako część serii futurologicznej pod hasłem "The World in 2040" stworzonej przez znanego na świecie futurologa, Raya Hammonda. Seria przedstawia prawdopodobny rozwój i trendy, które będą miały wpływ na międzynarodowe podróże i doświadczenia podróżnych w ciągu najbliższych 20 lat.

- Oblicze podróżowania, jakie znamy, zmieni się drastycznie w ciągu najbliższych 20 lat. Przewiduje się, że do tego czasu liczba pasażerów linii lotniczych podwoi się, a branża turystyczna znajdzie się pod rosnącą presją ze strony podróżnych, aby podróżować szybciej i efektywniej. Do 2040 roku, osobiste oprogramowanie pomocnicze będzie wystarczająco inteligentne, aby pomóc podróżnym w rezerwacji podróży online oraz będzie w stanie poradzić sobie z całą złożonością planowania podróży w celu zaspokojenia oczekiwań konsumentów. Podróże staną się również bardziej związane z regeneracją, przygodą, spełnieniem i zdobywaniem nowych umiejętności, a nie tylko wybieraniem miejsc z listy, które można zobaczyć – mówi Ray Hammond

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość pozwoli podróżującym na wirtualne zwiedzanie pokoi hotelowych, odwiedzanie muzeów lub spacery po restauracjach odbywające się z zacisza własnego salonu. Przewiduje się, że trend ten będzie raczej pobudzał apetyt na bardziej realistyczne podróże, niż go hamował. - Z roku na rok zauważamy rosnącą liczbę osób, które wyjeżdżają za granicę. W tym roku ponad 9 mln osób wybierało się na wakacyjny wyjazd za granicę. A 51 procent Polaków deklarowało, że samodzielnie zorganizuje swój wyjazd. Zwolennicy samodzielnej organizacji wyjazdów na pewno niejednokrotnie zainspirują się wirtualnym zwiedzaniem miejsca, które ich interesuje – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Allianz Partners.

Superszybkie pociągi

Z raportu wynika, że międzynarodowe podróże kolejowe, w wielu częściach świata będą przebiegały płynniej i znacznie sprawniej. Sieci komputerowe będą zarządzać krajowymi i międzynarodowymi sieciami kolejowymi, co pozwoli na szybsze i ściślejsze połączenie pociągów. Ponadto wzrośnie również prędkość pociągów w większości sieci kolejowych, przy czym większość superszybkich pociągów będzie jeździć z prędkością powyżej 201 km/h. 

- To interesujący trend. Z naszych danych wynika, że Polacy jadąc na wakacje za granicę jako środek transportu najczęściej wybierają samolot. Blisko co trzeci Polak, który wyjeżdża na urlop za granicę decyduje się na dodatkowy, krótszy zagraniczny wyjazd, a wtedy najpopularniejszym środkiem transportu jest własny samochód. Biorąc pod uwagę wynikające z raportu trendy możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i przygotowywać nowe rozwiązania ubezpieczeniowe – dodaje Piotr Ruszowski.